Aktualności

Niespodzianka

Niespodzianka

Napisane przez: anonfirstname1 anonlastname1 ( )
Number of replies: 0
Obraz nauczyciele
Działamy wg Harmonogramu, który został rozpisany do środy.

Pozostało nam:

21-22.03.2020r. - niespodzianka

23.03.2020r. - biologia, geografia, fizyka

24.03.2020r. - język niemiecki, chemia

25.03.2020r. - Test wiedzy i umiejętności

Drodzy Uczniowie i Rodzice, 

ten tydzień pokazał jak wielkie wyzwania stoją przed nami. Dziękuję, że stosujecie się do zaleceń (pozostawanie w domu, nie zbieranie się w większych kręgach osób, podejmowanie wyzwań, które przesyłają Wam nauczyciele).

Dzisiaj niespodzianka! Śledźcie szkolną stronę na FB

Od czwartku będziemy bardziej skupieni na realizacji podstawy programowej (termin końca stanu zagrożenia został przesunięty o kolejne tygodnie), ale też postaramy się, aby ilość zadań nie przerosła Was.

Jeżeli ktoś nie posiada sprzętu do realizacji zdalnej nauki, to proszę o kontakt na adres: sekretariat@spwarcino.pl

Jeżeli ktoś, obok Was (szczególnie osoby starsze), nie mają wsparcia swojej rodziny w codziennych sprawach (zakupy pożywienia, leków, załatwienie swoich spraw urzędowych) to proszę o kontakt ze szkołą lub z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kępicach

Drodzy nauczyciele,

jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego zaangażowania w tworzenie materiałów do zdalnej pracy. Tak jak w normalne dni pracy w szkole, tak i teraz wykazujecie się niezwykłą kreatywnością i determinacją. Nie jest łatwo dopasować się do zdalnej pracy, ale cieszy mnie to, że jesteście do dyspozycji i gotowi na nowe wyzwania. Przygotowanie e-learningu trwa nieraz kilkanaście godzin na 1 ćwiczenie, ponieważ ćwiczenia muszą być: dopasowane do wszelkiego rodzaju różnych urządzeń, o różnej wielkości ekranów, adekwatne do wieku, nie posiadające błędów, czytelne w swojej treści z możliwością powiększenia oraz usłyszeniu wypisanego tekstu, posiadające odnośniki do niezbędnych treści (film, obraz, dokument itd..), z możliwością natychmiastowej reakcji na błędy ucznia, z możliwością sprawdzenia przez nauczyciela i wysłania uczniowi informacji zwrotnej, na tyle pomysłowe, aby uczeń chciał je wykonać. Dodatkowo jeszcze kilkadziesiąt spraw technicznych i merytorycznych. 

Wychowawcom dziękuję za utrzymywanie stałego kontaktu z uczniami i rodzicami

W poniedziałek o godz. 12:00 zapraszam na zdalne spotkanie Rady Pedagogicznej, na której zostaną omówione sprawy dot. pracy zdalnej i realizacji podstawy programowej.


Szanowni Państwo, dzisiaj i jutro czas na wypoczynek. Korzystajcie z tego, że jesteście razem. W tym tygodniu starsze klasy odpowiadały na pytanie: Jak można wykorzystać ten trudny czas? Odpowiedzi były różne, ale jedno zdanie zapadło mi w pamięci: Możliwość bycia razem. Dlatego też, cieszmy się rodzinnym towarzystwem. Róbmy coś wspólnie. Bawmy się wspólnie.

Sprawdźcie niespodziankę na FB. Umieszczę ją ok godz. 12:00 - bo jak każdy świeży materiał trzeba przygotować.

Dobrej zabawy!

Roman Seta